Osocze bogatopłytkowe
Naturalna, bezpieczna, efektywna, skuteczna metoda rewitalizacji/odmłodzenia skóry, przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry, przeciwdziałanie nadmiernemu wypadaniu włosów.

650 zł /1 obszar /90 min
Data
Liczba osób
Telefon:
Adres e-mail
Imię i nazwisko

Na czym polega zabieg i jaka jest jego istota?

OsoczeMezoterapia cienkoigłowa z użyciem osocza bogato płytkowego (PRP) jest zabiegiem mającym na celu rewitalizację skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności, a także jej zagęszczenie i rozświetlenie, przez co skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Dzięki odpowiedniej obróbce krwi własnej pacjenta (pobranej przy użyciu specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddanej odpowiedniej obróbce – odwirowaniu i separacji osocza) otrzymujemy autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszony w niewielkiej ilości osocza. Płytki krwi zawierają ponad 60 substancji czynnych – naturalnych czynników wzrostu niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów. Ich biostymulujący efekt leczniczy wykorzystywany jest od lat między innymi w ortopedii, chirurgii czy diabetologii.

W przypadku zabiegów rewitalizujących skórę, odpowiednio przygotowane osocze podaje się śródskórnie poprzez serię płytkich nakłuć z podaniem niewielkich ilości preparatu.

Efektem działania naturalnych czynników wzrostu jest poprawa jakości skóry. Dzięki pobudzeniu fibroblastów dochodzi do wzrostu syntezy kolagenu, elastyn i kwasu hialuronowego, przez co skóra staję się bardziej napięta i elastyczna. Zwiększa się również jej gęstość i poprawia faktura. Ponadto dochodzi do indukcji mechanizmów obronnych chroniących skórę przed działaniem wolnych rodników. Kolejnym efektem jest pobudzenie angiogenezy czyli wytwarzania nowych naczyń krwionośnych przez co skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Wszystkie te procesy dają wspólny efekt odmładzający i przebudowujący skórę.

Własne czyli bezpieczne
Osocze

Znaczącym atutem tej metody poza doskonałymi efektami, jest również jej duże bezpieczeństwo. Preparatem wykorzystywanym do zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce, krew Pacjenta co pozwala uniknąć niepożądanych odczynów pozabiegowych.

Przywiązując wagę do bezpieczeństwa Pacjentów, które jest dla nas dobrem najwyższym, musimy również pamiętać o sytuacjach, w których nie powinno wykonywać się tego typu zabiegów.

Czy PRP to tylko rewitalizacja i odmłodzenie skóry?

Poza zabiegami rewitalizującymi skórę, osocze bogatopłytkowe jest również uznaną metodą leczenia problemów nadmiernie wypadających włosów. Jest ono skuteczne w przypadkach łysienia androgenowego będącego najczęstszą przyczyną łysienia. Poprzez stymulację rozwoju nowych naczyń krwionośnych, skóra staje się lepiej ukrwiona, co przekłada się na lepsze odżywienie mieszków włosowych, a cytokiny wzrostowe obecne w osoczu bogatopłytkowym dodatkowo pobudzają jednostki włosowe do bardziej efektywnej pracy. W takich przypadkach preparat podaje się śródskórnie w owłosioną skórę głowy.

Jakiego sprzętu używamy?

mesoDo zabiegu używamy specjalnych zestawów do pozyskiwania koncentratu krwinek płytkowych firmy Mesologic. Sprzęt ten przeznaczony jest do zabiegów medycyny estetycznej i posiada wszelkie odpowiednie certyfikaty. Zestawy są sterylne i jednorazowe, co gwarantuje indywidualność, bezpieczeństwo i wysoką jakość.

Ile trwa zabieg?

Łączny czas to około 90 minut. Sam zabieg trwa około 45-60 minut, a czas potrzebny na znieczulenie skóry Pacjenta i wywiad lekarski to 30 min. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarza medycyny estetycznej, w trakcie której lekarz zapoznaje się z charakterystyką i potrzebami każdego Pacjenta oraz na podstawie wywiadu kwalifikuje go do zabiegu uwzględniając wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania.
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przeprowadzenie zabiegu nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest aby skóra poddawana zabiegowi była zdrowa. W dniu zabiegu można zrezygnować z nakładania makijażu, lecz nie jest to bezwzględnie wymagane, gdyż przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie znieczulana i odkażana przed samymi iniekcjami i podaniem preparatu osocza bogatopłytkowego.

Do przeciwwskazań do zabiegu z użyciem osocza bogato płytkowego należą między innymi:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne a w śród nich: choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, choroba Addisona, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiegoi-Crohna, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenie naczyń, reumatoidalne zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, miastenia, stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate, sarkoidoza, niedokrwistość Addisona-Biermera.
 • choroby krwi przebiegające z nieprawidłową funkcją lub liczbą płytek krwi
 • choroba nowotworowa
 • zaburzenie krzepliwości
 • wieloczynnikowa alergia
 • uczulenie na chrom lub nikiel (metale te znajdują się w igłach wykorzystywanych do iniekcji)
 • aktywna opryszczka
 • zakażenie lub uszkodzenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych
 • pokrzywka w wywiadzie

Zabiegów nie powinno się również przeprowadzać w trakcie menstruacji.

Co po zabiegu?

OsoczePo zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry poddanej zabiegowi, a także niewielki obrzęk będący wynikiem mechanicznego jej podrażnienia poprzez wykonanie serii nakłuć. Zaczerwienienie i obrzęk mijają samoistnie, najczęściej w ciągu pierwszych 24 godzin. W wyniku przeprowadzanego zabiegu może dojść do powstania niewielkich siniaków, które w ciągu kilku dni ustępują.

Bezpośrednio po zabiegu wymagana jest szczególna dbałość o higienę skóry poddanej zabiegowi. Przez około 2-3 godziny nie należy jej dotykać, gdyż powstałe w wyniku wkłuć drobne ranki muszą ulec wstępnemu zagojeniu. Po tym czasie należy starannie umyć skórę ograniczyć nakładanie jakiegokolwiek makijażu przez około 24 – 48 godzin. Skóra powinna mieć warunki do regeneracji.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkwego są idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących w naturalny i bezpieczny sposób zadbać o swoją skórę, czy poprawić jej niedoskonałości. Zdrowa, rozświetlona i jędrna skóra jest przecież naszą najlepszą wizytówką.

Gorąco polecam: Jakub Żółciński, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

KONTAKT I REZERWACJA
Konstancińskie Centrum Hydroterapii
EVA Park Life & Spa
05-510 Konstancin-Jeziorna
ul. Sienkiewicza 2
(wjazd od ul. Źródlanej)
22 484 28 88 wew. 333