Marka Saint Malo

Pochodząca z Półwyspu Bretońskiego marka Saint Malo to marka ZDROWIA. Wystarczy powiedzieć, woda morska (bazy kosmetyków) niesiona przez prąd morski Golfsztrom ma taki sam skład, jak ludzkie osocze, a wodorosty, jak plazma krwi. Rodzinne podobieństwo łączy też wodę morską i płyny owodniowe, czyli środowisko, w którym rozwija się dziecko w łonie matki. To wyjaśnia, dlaczego woda morska wpływa pozytywnie na zgodność preparatów kosmetycznych ze skórą.

Ponadto dla ok. 70% populacji cierpiących na nadwrażliwość skóry spowodowaną zanieczyszczeniem środowiska i stresogennym tempem życia – zastosowanie głębinowej wody morskiej, jako bazy w kosmetykach jest sposobem na znakomite ich tolerowanie oraz na normalne życie, bez codziennego dyskomfortu.

Właściwe działanie organizmu ludzkiego jest uwarunkowane odpowiednią podażą i współpracą wszystkich budujących go składników: białek, węglowodanów, tłuszczów czy wody. Jednak to minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tego złożonego systemu. Związki mineralne biorą udział w tworzeniu i działaniu wielu enzymów; są niezbędne w wielu procesach biochemicznych czy właściwym przekazywaniu impulsów nerwowych.

Jednym z najważniejszych współczesnych trendów – oprócz rozwoju medycyny estetycznej, którą dopiero czas tak naprawdę zweryfikuje i która wymaga także wsparcia kosmetyków łagodzących jej inwazyjność – jest dbałość o zdrowy styl życia. Dla coraz większej ilości ludzi poprawa kondycji i samopoczucia, aby bronić się przed zgubnymi konsekwencjami stresogennego tempa życia i rozwoju cywilizacji staje się priorytetem w życiu. Wybierają zdrową żywność, zdrowe kosmetyki, zdrowy ruch.

Marka Saint Malo – zgodnie z zamysłem jej twórców – w takim samym stopniu rozwiązuje zarówno problemy skóry, opóźnia jej starzenie i poprawia wygląd, jak i dostarcza dobre samopoczucie i komfort. Stąd bogactwo zabiegów i masaży. Uwzględnienie dobrostanu całego organizmu jako celu działania marki to kolejny przyczynek do wyboru tej marki.

Efekty zabiegów są natychmiast widoczne i bardzo satysfakcjonujące. To efekt zastosowania nie tylko zdrowych, naturalnych składników, ale także nowości kosmetycznych – np. zupełnie nowej substancji aktywnej – wyciągu z ostryg.

Pielęgnacja domowa ma bardzo nowoczesne, zabezpieczające zawartość, ekonomiczne i bardzo eleganckie opakowania, zdolne zadowolić klientki o najbardziej wyrafinowanych gustach.

Saint Malo to marka skuteczna, bezpieczna, elegancka, komfortowa i zmysłowa.