O trendach w zabiegach spa & beauty, nowej ofercie zabiegowej EVA Park Life & SPA oraz o wyjątkowej mocy konstancińskiej solanki – zachęcamy do przeczytania wywiadu z Agnieszką Zajlich, nowo powołaną menedżer SPA naszego obiektu, opublikowanego w magazynie “Nasze Zdroje”.

Gratulujemy nowego stanowiska! Jest Pani specjalistką kosmetologiem. Czy lato 2020 przynosi jakieś nowe trendy w zabiegach spa & beauty? 


Ten rok zmieni rynek beauty. Konieczność przebywania w domu przez wiele tygodni i ograniczenie kontaktów zewnętrznych, do czego zmusiło nas zagrożenie zakażeniem koronawirusem, a także wywołane tą sytuacją stres i niepokój, odcisnęły swoje piętno na nas i naszej skórze. Zmiana trybu życia, brak dostępu do salonów kosmetycznych i spa w miesiącach, w których zazwyczaj regenerujemy skórę po zimie i przygotowujemy ją do wymagającego okresu letniego, spotęgowały problemy z cerą. Skóra jest szara, zmęczona, pozbawiona blasku. Nadszedł czas na pielęgnację wielofunkcyjną, trend zapoczątkowany już w zeszłym roku, który obecnie nabiera jeszcze większego znaczenia.

Pielęgnacja wielofunkcyjna to odpowiedź na rosnące oczekiwania związane z naturalnym, zdrowym i pełnym blasku stanem skóry uzyskanym przede wszystkim dzięki codziennemu dbaniu o nią, a nie w wyniku poddania się zabiegom medycyny estetycznej czy stosowania makijażu. Ten trend bardziej wpisuje się w szeroko rozumianą troskę o zdrowie niż samo upiększanie.

Agnieszka Zajlich

Agnieszka Zajlich,
menedżer SPA
w EVA Park Life & SPA

Co nowego znajdzie się w związku z tym w ofercie zabiegowej EVA Park Life & SPA? 


EVA Park Life & SPA to miejsce inne niż wszystkie. Jest numerem 1 w pierwszym i jedynym uzdrowisku na Mazowszu, gdzie każdy pobyt jest ukłonem w stronę zdrowia. Nasza oferta łączy zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne z działaniami prozdrowotnymi, wspierającymi układ nerwowy i niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (również pod względem pięknego wyglądu) układ odpornościowy.

Tworząc tegoroczny, bogaty program zabiegów spa, sięgnęliśmy po solankę, naturalne bogactwo Konstancina-Jeziorny. To woda chlorkowo-sodowo-jodkowa, o mineralizacji ok. 75 g/dm3 i temperaturze wyjściowej 35°C, której lecznicze właściwości potwierdzone zostały licznymi badaniami. Wynika z nich, że pielęgnacja z użyciem solanki zapewnia zwiększone nawilżenie i ukrwienie skóry, oczyszcza ją i regeneruje. Pobudza także przemianę materii, jest więc doskonałym narzędziem do walki z cellulitem, wspomaga odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia elastyczność skóry. Co istotne, solanka działa również przeciwzapalnie i przeciwświądowo, łagodzi więc dolegliwości skórne, sprzyja walce z wypryskami i wysypkami, pomaga w stanach zaostrzenia atopowego zapalenia skóry.

Jakie zabiegi solankowe szczególnie poleca Pani latem?


Warto zacząć od kąpieli solankowej. Wydobywana z naszego ujęcia solanka zasila basen solankowy znajdujący się obok gabinetów kosmetycznych. Kąpiel w basenie może być zatem doskonałym wstępem do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Polecam także solankową kąpiel perełkową w jacuzzi, działającą antyseptycznie i odświeżająco.

Nowością w ofercie zabiegów kosmetycznych i spa jest połączenie leczniczej mocy solanki z najnowszymi zdobyczami kosmetologii. To peelingi solne, zabiegi nawilżające i ujędrniające, liftingujące i poprawiające owal twarzy oraz programy likwidujące oznaki zmęczenia, dedykowane skórze naczynkowej czy z trądzikiem. Zapraszam także na masaże, poprawiające krążenie i wzmacniające metabolizm.

Myśląc o skórze, w EVA Park Life & SPA pamiętamy o kondycji całego organizmu. Zabiegi z wykorzystaniem naturalnej solanki działają na skórę, ale stanowią dodatkowo doskonałe antidotum na przeżywany stres, umożliwiając głęboki relaks. Prozdrowotne są też seanse w naszej tężni solankowej: wzmacniają i oczyszczają układ oddechowy, łagodzą alergie, wyciszają w stanach napięcia nerwowego.

„Nasze Zdroje” 2/2020
Wszystkie numery magazynu dostępne na stronie naszego Uzdrowiska – zachęcamy do lektury