Basen solankowy

Unikalne właściwości solanki

Solankowy park wodny w EVA Park Life & SPA to doskonałe uzupełnienie naszej oferty noclegowej i rekreacyjnej. To, co wyróżnia nasz obiekt, to znajdujący się tu basen solankowy, zasilany bezpośrednio z naturalnego źródła solanki. Niecka basenu ma wymiary 9 m × 14 m, głębokość 1,35 m na całej powierzchni, bez spadków, a temperatura wody wynosi 29°C. W basenie zainstalowane są dysze do hydromasażu, gejzer (w dnie) oraz masażer karku.

Kompleksowa strefa Wellness

Oprócz zdrowotnej i upiększającej kąpieli w basenie solankowym, naszym Gościom proponujemy także relaks w solankowych kąpielach perełkowych w jacuzzi z zawartością solanki o stężeniu ok. 7% i temperaturze wody 34-36°C. W strefie basenowej znajduje się także jacuzzi słodkowodne o temperaturze wody 35-36°C oraz sauny: sucha i mokra.

Cennik Basen & Wellness

Warto wiedzieć:

Wody, zasilające nasz basen solankowy, to wody chlorkowo- sodowo-jodkowe, o mineralizacji ok. 75 g/dm3 i temperaturze wyjściowej 35°C. Ujmowane są one ze zlokalizowanego na obszarze górniczym „Konstancin” otworu „Warszawa IG” o głębokości 1750 m. Jego właścicielem jest Uzdrowisko Konstancin-Zdrój SA, którego częścią jest nasz obiekt – EVA Park Life & SPA.

Kąpiel solankowa dla zdrowia i urody

Kąpiel w basenie solankowym nie tylko pomaga się odprężyć i zrelaksować, ale także korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i urodę. Unikalne właściwości solanki w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój potwierdzone zostały licznymi badaniami.

Kąpiele solankowe szczególnie polecane są:

Regulamin korzystania ze strefy basenowej