Park solankowy EVA Park Life & Spa

w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój

Dla kogo sauna?

Przemęczenie, codzienne nerwy, zanieczyszczenie powietrza, wody i żywności – wszystko to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie człowieka. Wizyta w saunie pozwoli wyeliminować skutki przemęczenia, pomoże usunąć toksyny z organizmu, poprawi krążenie i zapewni relaksację.

Co daje pobyt w saunie?
Jakie przeciwwskazania?

Sauna sucha.

Sauna sucha to zabieg, podczas którego przebywa się w pomieszczeniu rozgrzanym do temperatury 90°C-110`C, o wilgotności 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami.

Pierwszym krokiem powinien być prysznic i dokładne osuszenie całego ciała. W suchej saunie można przebywać od 8 do 15 minut, po czym należy z niej wyjść, wziąć zimny prysznic, osuszyć się, odpocząć taki sam czas jaki byliśmy w saunie i wrócić do sauny.

Sauna parowa

Sauna parowa to sauna o wilgotności dochodzącej do 90%, lecz niższej temperaturze: 40-50°C. Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5-15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie, np. 2×15 minut.

Saunowanie w EVA Park

Pierwszym krokiem powinien być prysznic i dokładne osuszenie całego ciała. Suche powinny być również włosy, w przeciwnym razie mogą się w saunie suchej zniszczyć. Zrezygnuj ze stroju kąpielowego i klapek, weź bawełniany ręcznik i owiń nim ciało.

Zaczynamy od sauny suchej.

Sesję w saunie należy rozpocząć od ławeczek znajdujących się niżej. Najlepiej jest się położyć tak, aby całe ciało znajdowało się na tym samym poziomie. Pozycja powinna być wygodna, zapewniająca relaks. Po kilku minutach przenosimy się wyżej.

Pierwsze wejście to około 8 minut, następne 10-12 minut, ostatnie 15 minut. Oczywiście czas pobytu zależy od naszych możliwości i kiedy czujemy, że czas wyjść z sauny – wychodzimy.

Po wyjściu schładzamy ciało – wchodzimy pod prysznic. Następnie odpoczywamy tyle czasu ile byliśmy w saunie. Między seansami pijemy niewielką ilość wody.

Następnie przechodzimy na dwa seanse do sauny mokrej. Należy spłukać wodą ławę na której chcemy usiąść. Przebywamy od 10 do 15 minut, po wyjściu schładzamy się.

Po pobycie w saunach – wypoczynek, piecie wody minimum 500ml i owoce.

Pamiętajmy, że sauny znajdują się w strefie ciszy. Dbajmy też o poszanowanie intymności innych osób. Do saun zapraszamy osoby od 16-tego roku życia. Dzieci mogą przebywać w strefie saun pod opieką rodziców, w ciszy i po akceptacji innych osób korzystających w tym czasie z sauny.

O basenie solankowym

Solanka konstancińska jest to naturalnie słona woda o temperaturze 29°C, bogata m. in. w jod, brom, magnez i wapń – pierwiastki posiadające unikalne właściwości lecznicze i kosmetyczne.

W naszym solnym parku proponujemy rekreacyjne kąpiele w basenie, który zasilany jest bezpośrednio z ujęcia solanki z głębokości 1750m. Stężenie solanki wynosi w nim 4%.

Najwyższe stężenie solanki znajduje się w solnym jacuzzi. Oferujemy tam Państwu kąpiel z hydromasażem i perełką w 6% solance. Jacuzzi to jest przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia i nie zaleca się aby korzystały z niego osoby młodsze i dzieci. Czas pobytu w tym jacuzzi nie może przekraczać 15 minut dziennie.

Korzystanie z parku solankowego zalecane jest dla osób cierpiących na:

Ale najważniejsze, że jest to strefa odpoczynku i dlatego prosimy o zachowanie ciszy i poszanowanie intymności innych osób.

Pamiętamy aby przed skorzystaniem z basenu i jacuzzi wziąć prysznic z użyciem preparatów myjących, dokładnie osuszyć ciało.

Po kąpielach zalecany jest wypoczynek, wypicie wody lub napojów izotonicznych, czy też zjedzenie np. sałatki owocowej.

Pamiętajmy, że pełny relaks osiągniemy łącząc pobyt w basenach solankowych z pobytem w saunach. Pamiętajmy jednak o tym aby pomiędzy jedną a druga strefą czas odpoczynku był równoważny czasowi pobytu w danej części.

Regulamin korzystania ze strefy basenowej