Osocze bogatopłytkowe

Zabieg wykonywany przy użyciu osocza bogatopłytkowego to naturalna, bezpieczna, efektywna, skuteczna metoda rewitalizacji/odmłodzenia skóry, przeciwdziałająca oznakom starzenia się skóry i nadmiernemu wypadaniu włosów.

650 zł /1 obszar /90 min
Data
Liczba osób
Telefon:
Adres e-mail
Imię i nazwisko

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym i jaka jest jego istota?

Osocze

Mezoterapia cienkoigłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) jest zabiegiem mającym na celu rewitalizację skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności, a także jej zagęszczenie i rozświetlenie, przez co skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Dzięki odpowiedniej obróbce krwi własnej pacjenta (pobranej przy użyciu specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddanej odpowiedniej obróbce – odwirowaniu i separacji osocza), otrzymujemy autologiczny koncentrat płytek krwi, zawieszony w niewielkiej ilości osocza. Płytki krwi zawierają ponad 60 substancji czynnych – naturalnych czynników wzrostu, niezbędnych do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów. Ich biostymulujący efekt leczniczy wykorzystywany jest od lat, między innymi w ortopedii, chirurgii czy diabetologii.

W przypadku zabiegów rewitalizujących skórę, odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie, poprzez serię płytkich nakłuć z podaniem niewielkich ilości preparatu.

Efektem działania naturalnych czynników wzrostu jest poprawa jakości skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje pobudzenie fibroblastów, dzięki czemu dochodzi do wzrostu syntezy kolagenu, elastyn i kwasu hialuronowego, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Zwiększa się również jej gęstość i poprawia faktura. Ponadto, dochodzi do indukcji mechanizmów obronnych, chroniących skórę przed działaniem wolnych rodników. Kolejnym efektem, jaki daje osocze bogatopłytkowe, jest pobudzenie angiogenezy, czyli wytwarzania nowych naczyń krwionośnych, przez co skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Wszystkie te procesy dają wspólny efekt odmładzający i przebudowujący skórę.

Własne, czyli bezpieczne

Osocze

Osocze bogatopłytkowe ma duży atut — metoda, poza doskonałymi efektami, jest również wyjątkowo bezpieczna. Preparatem wykorzystywanym do zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce, krew pacjenta, co pozwala uniknąć niepożądanych odczynów pozabiegowych.

Przywiązując wagę do bezpieczeństwa pacjentów, które jest dla nas dobrem najwyższym, musimy również pamiętać o sytuacjach, w których osocze bogatopłytkowe nie powinno być stosowane, a których lista znajduje się poniżej.

Czy PRP to tylko rewitalizacja i odmłodzenie skóry?

Poza zabiegami rewitalizującymi skórę, osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się również w trakcie uznanych zabiegów leczniczych przy problemach z nadmiernym wypadaniem włosów. Jest ono skuteczne w przypadkach łysienia androgenowego, będącego najczęstszą przyczyną łysienia. Poprzez stymulację rozwoju nowych naczyń krwionośnych, skóra staje się lepiej ukrwiona, co przekłada się na lepsze odżywienie mieszków włosowych. Osocze bogatopłytkowe zawiera cytokiny wzrostowe, które dodatkowo pobudzają jednostki włosowe do bardziej efektywnej pracy. W takich przypadkach preparat podaje się śródskórnie na owłosioną skórę głowy.

Jakiego sprzętu używamy?

mesoDo zabiegu używamy specjalnych zestawów do pozyskiwania koncentratu krwinek płytkowych firmy Mesologic. Sprzęt ten przeznaczony jest do zabiegów medycyny estetycznej i posiada odpowiednie certyfikaty. Zestawy są sterylne i jednorazowe, dzięki czemu osocze bogatopłytkowe aplikowanie jest bezpiecznie i indywidualnie.

Ile trwa zabieg?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym trwa łącznie około 90 min. Sam zabieg trwa około 45-60 min., a czas potrzebny na znieczulenie skóry pacjenta i wywiad lekarski to 30 min. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarza medycyny estetycznej, w trakcie której lekarz zapoznaje się z charakterystyką i potrzebami pacjenta oraz na podstawie wywiadu kwalifikuje go do zabiegu, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest, aby skóra poddawana zabiegowi była zdrowa. W dniu zabiegu można zrezygnować z nakładania makijażu, lecz nie jest to bezwzględnie wymagane, gdyż przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie znieczulana i odkażana przed samymi iniekcjami i podaniem preparatu osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe nie powinno być wykorzystywane do zabiegów w następujących przypadkach:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne a wśród nich: choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, choroba Addisona, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiegoi-Crohna, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenie naczyń, reumatoidalne zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, miastenia, stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate, sarkoidoza, niedokrwistość Addisona-Biermera.
 • choroby krwi przebiegające z nieprawidłową funkcją lub liczbą płytek krwi
 • choroba nowotworowa
 • zaburzenie krzepliwości
 • wieloczynnikowa alergia
 • uczulenie na chrom lub nikiel (metale te znajdują się w igłach wykorzystywanych do iniekcji)
 • aktywna opryszczka
 • zakażenie lub uszkodzenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych
 • pokrzywka w wywiadzie

Również w trakcie menstruacji nie jest polecany zabieg osoczem bogatopłytkowym.

Co po zabiegu?

OsoczeKiedy podane zostanie osocze bogatopłytkowe, po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, a także niewielki obrzęk będący wynikiem mechanicznego jej podrażnienia poprzez wykonanie serii nakłuć. Zaczerwienienie i obrzęk mijają samoistnie, najczęściej w ciągu pierwszych 24 godzin. W wyniku przeprowadzanego zabiegu może dojść do powstania niewielkich siniaków, które w ciągu kilku dni ustępują.

Bezpośrednio po zabiegu wymagana jest szczególna dbałość o higienę skóry poddanej zabiegowi. Przez około 2-3 godziny nie należy jej dotykać, gdyż powstałe w wyniku wkłuć drobne ranki muszą ulec wstępnemu zagojeniu. Po tym czasie należy starannie umyć skórę oraz ograniczyć nakładanie jakiegokolwiek makijażu przez około 24-48 godzin. Skóra powinna mieć warunki do regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą w naturalny i bezpieczny sposób zadbać o swoją skórę czy poprawić jej niedoskonałości. Zdrowa, rozświetlona i jędrna skóra jest przecież naszą najlepszą wizytówką. Sprawdź też nasze zabiegi lecznicze.

Gorąco polecam: Jakub Żółciński, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

KONTAKT I REZERWACJA
Konstancińskie Centrum Hydroterapii
EVA Park Life & Spa
05-510 Konstancin-Jeziorna
ul. Sienkiewicza 2
(wjazd od ul. Źródlanej)
22 484 28 88 wew. 333