Zapraszamy do strefy masażu

W zależności od Państwa potrzeb zapewnimy zabiegi rozluźniające obolałe mięśnie, dbające o narządy wewnętrzne lub przeciążone stawy. Zadbamy o poprawę krążenia i wzmocnienie metabolizmu ciała czy o błogi relaks i pielęgnację najwyższej jakości.

17

Masaż relaksacyjny

18

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto skorzystać z masażu relaksacyjnego, który pozwoli wyrównać poziom energii, wyciszyć się i zrelaksować.

Głównym celem masażu jest rozluźnienie napiętych tkanek, zrównoważenie przepływu energii witalnej oraz osiągnięcie pełnej relaksacji psychosomatycznej.

Masaż relaksacyjny to skuteczny sposób na złagodzenie napięcia nerwowo-mięśniowego u osób żyjących w pośpiechu i stresie. Sprzyja regeneracji sił po długotrwałym wysiłku psychicznym i fizycznym.

Jest sprawdzonym środkiem na bezsenność, której powodem są stres i emocje.Jest także doskonałym sposobem na odzyskanie głębokiego oddechu, który często jest spłycony u osób coraz więcej czasu poświęcających pracy i odczuwających codzienne zmęczenie.

Wskazania do masażu relaksacyjnego

Do głównych wskazań stosowania masażu klasycznego zaliczamy

 • zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia,
 • naciągnięcia i naderwania ścięgien,
 • przykurcze, niedowłady, porażenia,
 • deformacje kręgosłupa,
 • blizny,
 • stany po wysiłku fizycznym.

Ogólne przeciwwskazania do stosowania masażu to:

 • ciąża i menstruacja,
 • nadciśnienie,
 • wysoka temperatura ciała (39°C),
 • żylaki,
 • krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia,
 • zmiany skórne (rozsiane i ropne).

Masaż aromaterapeutyczny

To unikalny i bardzo zmysłowy masaż …

3

Masaż klasyczny

Zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie.

Masaż sportowy ściśle związany jest z treningiem sportowym. Analizując cykle treningowe, możemy dostrzec różne natężenia wysiłków fizycznych w zależności od dyscypliny sportowej.

Treningom fizycznym towarzyszą takie pojęcia jak: przetrenowanie, roztrenowanie, przygotowanie do startu, rozgrzewka, regeneracja. Każdemu z tych pojęć podlegać będzie odpowiednie działanie ze strony fizjoterapeuty.

m3

Masaż leczniczy

to połączenie wielu technik m.in. masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, a także elementów terapii punktów spustowych i terapii mięśniowo-powięziowej.

Każdy masaż terapeutyczny jest dobrany indywidualnie do potrzeb, gdyż celem masażu jest nie tylko rozluźnienie i relaksacja, ale przede wszystkim wykorzystanie specjalnych chwytów które uwalniają tkanki od bólu.

Masaż ten oddziałuje m.in. na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe, odżywia skórę, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni. Podczas masażu terapeuta wykonuje specjalne formy ucisku i ruchów aby przywrócić prawidłowe napięcie głębokich warstw mięśni. Efekt terapeutyczny pozostaje na dłużej niż w tradycyjnych metodach manualnych ponieważ terapie nastawione są na likwidowanie przyczyn, a nie tylko objawów.

masaz